.
Szeretettel üdvözöllek! Simonfi Ági vagyok, PeakPilates edző; a hazai klasszikus Pilates edzőképzés oktatási vezetője.
Az "Az én sztorim" pályázat nyertes történetei...
|
| |
|
A Legjobb "Pilates edzővé válásom kalandos története" Sztori - holtverseny! Fekete Judit és Temesi Szilvia
Szijja Ági!
Az én történetem gyerekkoromig nyúlik vissza, amikor is versenyszerűen táncoltam balett, jazz-balett, majd show-táncot. 18 évesen viszont a lehető legrosszabb dolgot éltem át (persze ma már tudom, hogy a legjobb dolog volt ami történhetett velem), lesérültem és a térdműtétem nem sikerült... :-( ... nem részletezném.
A lényeg: kaptam egy bakteriális fertőzést, amely a véráramban végigszaladt és ugye megtámadta az összes, de SZÓ SZERINT AZ ÖSSZES ízületemet! Járásképtelen voltam, még az ágyban egyedül felülni is csak segítséggel tudtam.
Szenvedésem 7 évembe került, de ma már azt mondom megérte, hiszen először egy belső tisztítással kezdtem (teljes étrendváltoztatás, méregtelenítés és egészséges kávé fogyasztás), majd a barátnőm révén megismerkedtem a Pilatessel is.
Eleinte nagy fájdalmak közepette végeztem a gyakikat, aztán egyre többet tudtam végrehajtani és miután bemutatta nekem a DVD-det egyből megvettem! Köszönet érte ezúton is,mert állati! Aztán már csak azt vettem észre, hogy rendszeresen mozgok ismét és ez mérhetetlen boldogságot okozott.
A Pilates előtt is próbáltam edzegetni, de attól csak begyullasztottam magam és csak addig voltam jól, amíg melegek voltak az ízületek.
Azóta Pilates oktató lettem, folyamatosan képzem magam, rendszeresen tornázom (heti 4-5-ször) és újra táncolok és oktatok!!!! :-D
Egy Hotelben dolgozom és látom, hogy ezt a fajta testedzést mennyire kedvelik az emberek (nem csak a fiatalok). Végre egy torna, aminél nem kell ugrálni, de mégis baromira szálkásít és csodálatos testet varázsol, energiával tölt fel, hajlékonnyá tesz, ellazít. Mindenkinek csak ajánlani tudom, kortól, nemtől függetlenül!
Örülök, hogy elolvastad, és várom továbbra is a hírleveleidet!
Millió pusza: Fekete Judit
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az én sztorim
Temesi Szilvia vagyok, 44 éves. 36-os szoknyát hordok és csípőnadrágot. Nagyon jól érzem magam bennük.
Kb. egy év alatt teljesen átalakult a testem. Nem sokat fogytam, csak 4-5 kilót, de azt pont onnét, ahol a legnagyobb szükség volt rá. Hasból, csípőből, popsiból és a combomból.
Akkor lett gyanús a dolog, amikor 40-es méretű ruháim kezdtek sorban lepotyogni rólam. Aztán férjem kérdése ("És hová tűnt a feneked?") ébresztett rá, hogy tényleg működik a dolog. Mármint a Pilates.
A Pilatesszel úgy másfél éve ismerkedtem meg, gyógyírt kerestem állandóan fájó hátamra, ami nagyrészt rossz testtartásomból eredt. Így találtam rá az ÁgiPilates DVD-kre, melyekre azóta is szívesen tornázom. A sajgó hát és a görbe tartás már a múlté, mellékhatásként kaptam egy klassz alakot. Nem beszélve arról, hogy azok a gusztustalan kis göböcskék is eltűntek a combomról és a fenekemről.
Arra a következtetésre jutottam, hogy ha ez nekem ennyire hatásos volt, akkor bizonyára másnak is használ. Meg aztán pedagógusmúltam is kísértett, úgy éreztem, hogy nekem ezt tovább kell adnom. Így aztán februárban elvégeztem Áginál egy Pilates tanfolyamot, most készülök a vizsgákra.
A gyakorlatok jól mennek, hiszen heti 2-3 alkalommal biztosan tornázok. Az anatómiai ismereteimet is folyamatosan bővítem, hiszen pontos testtudat szükséges a gyakorlatok korrekt elvégzéséhez.
A Pilatest ajánlom azoknak, akik hajlékonyabb testre és gerincre vágynak, akik a problémás testrészekről fogyni szeretnének, akik berozsdásodott izmaikat újra formába akarják hozni, akik újra "érezni" akarják a testüket.
Köszönettel: Temesi Szilvia, Budapest
Gratulálok! A nyeremény olyan lesz, amit már sokan és régóta vártok, s amely tán' minden Forma-Tervező olvasó érdeklődésére számot tarthat :-)!
Figyeld a mail-ed...
Ági
vissza a többi sztorira
 |